Τι θα χρειαστούμε…
- 4 φέτες σνίτσελ χοιρινά
- 1 αυγό
- 1 κ. σούπας καπνιστή πάπρικα
- 1 κ. σούπας μουστάρδα
- Αλάτι και πιπέρι
- 1 φλ. κορν φλέικς
- 1/2 φλ. κεφαλογραβιέρα τριμμένη
- Καλαμποκέλαιο για το τηγάνισμα
Πώς θα τα φτιάξουμε…
![snitsel tragana kai pikantika](https://i0.wp.com/cookeatup.com/wp-content/uploads/2017/10/snitsel-tragana-kai-pikantika-collage-1-768x572.jpg.webp?resize=696%2C518&ssl=1)
Σ΄ένα βαθύ πιάτο ανακατεύουμε το αυγό, την πάπρικα, την μουστάρδα, το αλάτι και το πιπέρι μέχρι να γίνει ένα λείο και ομοιογενές μείγμα. Σ΄ένα άλλο πιάτο ανακατεύουμε τα κορν φλέικς με την κεφαλογραβιέρα. Τα κορν φλέικς μπορούμε είτε να τα σπάσουμε με τα χέρια μας, είτε στο μούλτι ανάλογα πόσο χοντρά τα θέλουμε.